DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 1. W minioną środę 1 września odbyła się Msza św. za poległych w II wojnie światowej. Gościliśmy w naszej świątyni Ambasadora RP przy UE oraz europarlamentarzystów, Panią Konsul Generalną. Przy tej okazji została przygotowana wystawa przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej prezentuje plakaty z archiwalnymi fotografiami polskich żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Zostały na nich uwiecznione sceny z miejsc walki, które uchodzą za najbardziej chwalebne dla polskiego oręża tego okresu –m.in. z Bitwy o Anglię, spod Tobruku, a także spod Falaise. Fotografie zostały poddane procesowi cyfrowej koloryzacji dzięki czemuprzedstawiciele naszych rodzimych sił zbrojnych z okresu II wojny światowej są w stanie przemówić do nas w nowy, bardziej ekspresyjny sposób.
 2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie nabożeństwo eucharystyczne na zakończenie Mszy św.
 3. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej do wtorku do piątku. W niedzielę biuro jest nieczynne.
 4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Zapraszam na Mszę św. w środę o godz. 19:00.
 5. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18:30 Bractwo Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową.
 6. Od tego roku katechezę przygotowującą do I Komunii św. przy naszym kościele będzie prowadzała siostra Czesława. Lekcje religii będą odbywały się w sobotę o godz. 10:00 pierwsza grupa i o 11:00 druga grupa na dużej sali parafialnej. Natomiast w szkole religii będą uczyły panie katechetki. Deklaracje i zapisy na katechezę przy parafii można odbierać po Mszy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 7. Sakrament bierzmowania będzie odbywał się każdego roku w naszej parafii. Dlatego rozpoczynamy również zapisy do bierzmowania młodzieży od 13 roku życia. Katechezę będzie prowadziła siostra Czesława dla dwóch grup w piątki o godz. 19:00 i w soboty o godz. 18:00. Deklarację i zapisy można odebrać po Mszy w zakrystii lub biurze.
 8. W naszej świątyni prace remontowe witraży potrwają do końca roku. Rozpoczął się kolejny etap prac i instalacja nowych elementów rozet witraży.
 9. Chciałbym podziękować za wyrazy uznania i życzliwości co do odnowionego ogrodu parafialnego, gdzie każdej niedzieli przez ostatnie 3 miesiąca możemy spotkać się na kawie. Raz jeszcze podziękowania dla naszych parafian, którzy pomagali w pracach przy ogrodzie, na sali parafialnej i odnowionej kuchni. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy mamy miłe parafialne miejsce do spotkań i budowania wspólnoty. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do współpracy. Dziękuję również wszystkim parafianom za zaangażowanie przy naszym kościele. Oczywiście po Mszy św. zapraszam do parafialnej „Kawiarenki pod Aniołami” na kawę i świeżego pączka.
 10. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Leuven do sanktuarium maryjnego w Basse-Wavre w sobotę 18 września. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Lambertusa o 7:30. Wyjście pielgrzymki o 8:15. Pielgrzymka przechodzi wioskami i polami. Do pokonania jest 25 km. Zakończenie o godz. 15:30 w Basse-Wavre. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 04 84 92 59 44
 11. 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.