Kościół Św. Elżbiety: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                               25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 2. W dalszym ciągu obowiązują zapisy na Mszę św.poprzez stronę internetową: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com Prosimy, aby zapisać się tylko na 1 Mszę niedzielną w ciągu miesiąca tak, aby dać innym możliwość uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 3. Transmisje Mszy Świętych w j.polskim z Brukseli z kościoła Notre Dame de la Chapellena youtubowym kanale naszej wspólnoty: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw w niedzielę o godz. 10.00, a w pozostałe dni o godz. 19.00.
 4. Do końca kwietnia Msze św. od wtorku do soboty o 18:00 i 19:00. Spowiedź o 18:30.
 5. W każdą niedziele kościół jest otwarty na modlitwę indywidualna do godz. 11:45. Co 15 minut udzielana jest Komunia Św. 
 6. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Od maja Msze św. od wtorku do soboty tylko o godz. 19:00. Każdego dnia o 18:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 7. W naszym trwa kapitalny remont wszystkich witraży. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i potrwają do końca sierpnia.
 8. Ze względy na reżim sanitarny kur przedmałżeński odbywa się w formie online. Poradnia rodzinna odbędzie się w czerwcu. Zapisy obowiązkowe po parafialnym numerem telefonu.
 9. Są wolne intencje w tym tygodniu. Intencje można zamawiać telefonicznie. Osoby, które zamówiły intencje nie muszą rezerwować miejsc na Msze.
 10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbony, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
 11. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu tel: +32 471 31 20 38. W niedzielę biuro jest nieczynne.